Quadcopteris kļūst nestabils, pazeminoties baterijas līmenim

Viss kautkas...
Post Reply
Java
Speciālists

Quadcopteris kļūst nestabils, pazeminoties baterijas līmenim

Post by Java » 13 Oct 2012, 22:40

Esmu novērojis tādu problēmu, ka kvadrokopteris kļūst nestabils, pazeminoties baterijas līmenim. Respektīvi virs 12 voltiem viss ir stabils, bet līdz ko līmenis tuvojas 10 voltu atzīmei, sākas visādi brīnumu (pēkšņas svārstības, drifti).
Sakarā ar šo, jautājumi man ir šādi:
1) Vai vēl kāds tādu ir novērojis?
2) Vai pie vainas tam ir koptera kontrolieris (es šo esmu novērojis uz KK2) (sensoru lasījumu svārstības atkarībā no baterijas līmeņa?)? Ja jā, tad:
a) Vai tas ir labojams ar kaut kādiem kondensatoriem pie KK2 barošanas piniem?
b) Vai tas ir labojams, uzliekot atsevišķu bateriju KK2.0 platei?
3) Vai pie vainas tam ir ESC? Varbūt pie zemāka baterijas uzlādes līmeņa ESC nevar tik precīzi strādāt, cik strādā pie augstāka, lai nodrošinātu precīzu koptera lidojumu? Ja jā, tad:
a) Uz ko jāskatās, pērkot ESC, lai šādas problēmas nerastos?

binary
Profesors

Re: Quadcopteris kļūst nestabils, pazeminoties baterijas līm

Post by binary » 13 Oct 2012, 22:45

Nevarētu būt, ka baterija vairs nespēj nobarot pieprasītos ampērus?
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

Gunars
Profesors

Post by Gunars » 13 Oct 2012, 23:01

Tas ir aktuāli visiem multirotoriem neatkarīgi no ESC un kontroliera tipa, kā to izskaidrot nezinu bet jau pie 10,5 voltiem sākās visādi brīnumi. Vēlams akustiskais sprieguma indikātors kurš brīdina kad aķis nosēdies zem kritiskā. Man personīgi 75% krašu ir bijis nevis līku pirkstu dēļ bet tieši par daudz nosēdināta aķa dēļ. Pats galvenais ka gļuki sākas pēkšņi un neprognozējami...no brīža kad visiem maniem kopteriem ir signalizātori, nekas tāds nav atkārtojies.

martins
Profesors

Post by martins » 14 Oct 2012, 00:33

tapēc iesaka ESC programmēt uz NiMh baterijas tipu , jo tad tiek pieļauta lielāka baterijas izlāde , un ESC negriež nost jaudu ,

bet , tad obligāti jāliek monitorings baterijai lai šūnu neizlādētu zem 3.4v
Image

cnc frēzēšanas darbi

binary
Profesors

Post by binary » 14 Oct 2012, 08:26

Ja lidojuma laiks ir +/- vienāds, varbūt var arī pultij uzlikt taimeri…
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

faint
Iesācējs

Post by faint » 14 Oct 2012, 09:36

Java wrote:Esmu novērojis tādu problēmu, ka kvadrokopteris kļūst nestabils, pazeminoties baterijas līmenim. Respektīvi virs 12 voltiem viss ir stabils, bet līdz ko līmenis tuvojas 10 voltu atzīmei, sākas visādi brīnumu (pēkšņas svārstības, drifti).
Sakarā ar šo, jautājumi man ir šādi:
1) Vai vēl kāds tādu ir novērojis?
2) Vai pie vainas tam ir koptera kontrolieris (es šo esmu novērojis uz KK2) (sensoru lasījumu svārstības atkarībā no baterijas līmeņa?)? Ja jā, tad:
a) Vai tas ir labojams ar kaut kādiem kondensatoriem pie KK2 barošanas piniem?
b) Vai tas ir labojams, uzliekot atsevišķu bateriju KK2.0 platei?
3) Vai pie vainas tam ir ESC? Varbūt pie zemāka baterijas uzlādes līmeņa ESC nevar tik precīzi strādāt, cik strādā pie augstāka, lai nodrošinātu precīzu koptera lidojumu? Ja jā, tad:
a) Uz ko jāskatās, pērkot ESC, lai šādas problēmas nerastos?
Bija līdzīgi kopteris gaisā vienkārši atslēdzas. Pārprogrammējot ESC uz NiMh (kā jau mārtiņš rakstīja) problēma pazuda un lidojuma ilgums palielinājās. Bet obligāti vajag to pīkstuli baterijai, ja nē izsūks par daudz!!!

UldisK
Profesors

Post by UldisK » 14 Oct 2012, 18:43

Viss vienkārši - Li|Po ESC variantā viņš griež naust 30% tieši tad kad kontrolieris to piepras, no tā arī nestabilitāte - kā jau minēja ESC NiMH un pultij taimeras ar ~20% rezervi. Man tas ~10min prātīgi lidojot ~7min ampelējoties. Baterijā vienmār paliek ~3.5 zemāk nelaižu , jo pīkos jau tomēr viņš viņu moca pie tāda sprieguma jau līdz kritiskajam.

Java
Speciālists

Post by Java » 14 Oct 2012, 18:58

Tātad mēs esam nonākuši līdz secinājumam, ka nestabilitāte ir nevis kontroliera dēļ (jo zemākā līmenī varētu variēt sensoru lasījumi, piemēram), bet gan ESC (jo iespējams, ka viņš nogriež jaudu, kas izrausa nestabilitāti)?

Manā programming card (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Card.html) nemaz ir tāda iespēja, norādīt baterijas tipu. Kā tagad var saprast vai mani ESC (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=26012) vispār dara tādu jaudas piegriešanu?

battery
Meistars

Post by battery » 15 Oct 2012, 23:02

Java wrote:Tātad mēs esam nonākuši līdz secinājumam, ka nestabilitāte ir nevis kontroliera dēļ (jo zemākā līmenī varētu variēt sensoru lasījumi, piemēram), bet gan ESC (jo iespējams, ka viņš nogriež jaudu, kas izrausa nestabilitāti)?

Manā programming card (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Card.html) nemaz ir tāda iespēja, norādīt baterijas tipu. Kā tagad var saprast vai mani ESC (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=26012) vispār dara tādu jaudas piegriešanu?
Var jau but ka es no makslas nesaprotu , bet ... uz programmera ir funkcija auto, 2s,3s,4s , ta ir ? un nikela akiem uzrada kaut ko ar S burtu ? Tad es saprotu ka vins ir tikai li-po akiem.
....Un man quadam ari si pati problema bija , reguli nebija sareguleti un viena jauka bridi naca leja ka akmens , bet nu jauka ziema un jauka kupena gadijas cela un viss dzivs palika , pat i propus nesalociju , tiku ar macibu un izbili cauri , analizeju filminu pec tam un tiesi pie si pasa nonacu ka labak mirst baterija , nevis izklajas lidonis ....piemeram uz asfalta , ja motori vien ..daudz lasus gabala un tadi ir cetri , baigi sapigi sanak ....
Tava gadijuma pikstulis , vai ja kk2 , tad jaliek augstak robeza , jo cik testejos ta 110 , jeb 11V ir pedeja un paliek jau tads divains Ja runajam par quadiem .

Java
Speciālists

Post by Java » 16 Oct 2012, 08:45

Tie S visticamāk nozīmē, ar cik cellēm tiek baroti ESC.

battery
Meistars

Post by battery » 16 Oct 2012, 16:43

Java wrote:Tie S visticamāk nozīmē, ar cik cellēm tiek baroti ESC.
Nu bet man ar ta skiet , un manuprat tad sanak ka tikai li -po

Post Reply