Avārijas izpletnis multirotoram (vai citam lidonim)?

Viss kautkas...
Artanis
Speciālists

Avārijas izpletnis multirotoram (vai citam lidonim)?

Post by Artanis » 30 Jun 2013, 00:19

Labsvakars kolēģiem.

Vēlējos apvaicāties, vai kāds no šejieniešiem ir savu lidaparātu aprīkojis ar avārijas izpletni? Ja tā, tad te būs pāris jautājumi, uz kuriem labprāt dzirdētu atbildes un padiskutētu -
  • Kur pirkts (vai arī paša taisīts - vēl jo interesantāk)
  • Kāda deployment tehnoloģija izmantota (pasīvā atvēršanās no gaisa straumes krītot, gumija, CO2 patrona, pulveris)
  • Vai ir, un ja ir tad kā ir nokonfigurēts fail-safe (atvēršanās, ja pazūd signāls)?
Es te pašlaik tuvākos pāris mēnešus, kamēr mēģināšu aparāta gaisā noturēšanas arodu apgūt, labprāt tomēr gribētu kaut mazu papildus drošības rezervi, tādēļ izskatu iespēju aprīkot kvadrotoru ar kādu no tirgū pieejamajiem RC parašūtiem. Iespējas ir daudz un dažādas, cenas arī variē no 20$ līdz 250$ atkarībā no materiāla un tehnoloģijas. Daži izmanto speciālus jau gatavus komplektus, kur ir servo, kaķenes tipa gumijas mehānisms un citas ekstras, kamēr citi savukārt vispār ņem gatavos 'izpletņus', ko skrējēji sportisti sev pie dibena piesien, lai palielinātu gaisa pretestību, un vienkārši uztaisa no tualetes papīra ruļļa serdes un veca servo deploy mehānismu.

Mēģinu saprast, kurš ceļš ejams, un vai kāds var padalīties pieredzē...
Paldies jau iepriekš.
Ezītis ir lepns putns - neiespersi nelidos...

battery
Meistars

Re: Avārijas izpletnis multirotoram (vai citam lidonim)?

Post by battery » 30 Jun 2013, 20:43

Domaju bus daleji atbildets ar so video no lietuvas republikas , pie vietejiem neesmu neko tadu redzejis , jo tas ir papildus svars , lieka baterijas teresana utt utjp , letak ir buzeris , vai pat osd .... pat ar gps ..... lai vai kadam modelim

Vel var pameklet , skiet ieprieksejas sezonas flitetest ( sovs, flitetest.com) ieks tubes , Deivids Vindstals , skiet lidenei testeja kad bija pie amisiem ciema

hichkoks
Profesors

Post by hichkoks » 30 Jun 2013, 21:55

Domāju ja pajautātu raķešu modelistiem (piem no Annas2, Rīgā)tad parādītu un izstāstītu kas un kā, svaru daudz šī lieta nepalielinās.
Tikai kontrolierim algoritmu gan jāizstrādā, kura brīdī apturēt propus un bliezt laukā izpletni

vilniz
Profesors

Post by vilniz » 30 Jun 2013, 22:03

battery wrote:Domaju bus daleji atbildets ar so video no lietuvas republikas , pie vietejiem neesmu neko tadu redzejis , jo tas ir papildus svars , lieka baterijas teresana utt utjp , letak ir buzeris , vai pat osd .... pat ar gps ..... lai vai kadam modelim

Vel var pameklet , skiet ieprieksejas sezonas flitetest ( sovs, flitetest.com) ieks tubes , Deivids Vindstals , skiet lidenei testeja kad bija pie amisiem ciema
Diez vai buzzeris vai gps palīdzēs, kad tas aparāts kritīs kādam uz galvas, bet izpletnis gan pamatīgi var samazināt postažas lielumu :D
Image

battery
Meistars

Post by battery » 30 Jun 2013, 23:05

Skiet pirmais ir pielikt visas pules lai nevajadzetu sadu verki glabsanai pielietot , tikai tapec piemineju buzeri un osd , un bez pedejam koordinatem tas parasuts ari neko nepalidzes visdrizak , un vel jau var gadities ka jakapj priede pakal :)
Jabuve ta lai nekrit :)

Artanis
Speciālists

Post by Artanis » 30 Jun 2013, 23:11

Paldies par kontaktiem - aizrakstīju leitim. Man patīk viņa sistēma, bet mani pašu īpaši nesaista pulvera asistētā deploy sistēma - es uzskatu, ka ar labi izgatavotu gumijas vai atsperes izgūdējmehānismu pietiek. Bet tā vai citādi es šim aizrakstīju, lai netur sveci zem pūra, un izstāsta, kur izpletņu kupolus pircis - viņam ļoti labs fasons. :)
Jabuve ta lai nekrit
Tas jau pats par sevi. Pašlaik nobāzējos uz KK2.0 lidojuma datoru, priekš kura drusku pārrakstīšu softu - izgrauzu cauri divas labas krievzemē rakstītas grāmatiņas par RC lidojuma stabilizācijas sistēmām, un pasmēlos pāris idejas. Jācer, ka sanāks arī realizēt.
Tikai kontrolierim algoritmu gan jāizstrādā, kura brīdī apturēt propus un bliezt laukā izpletni
Jau pie šā strādāju - noslaucu gan FrSky gan KK2.0 pilno datasheetu un jau izpētīju, kur un kā var iepotēt paštaisītu override shēmu un papildus mikreni, kas var vadīt izpletņa deploymentu (tai skaitā ņemot vērā arī krišanas vektoru, lai neizšauj parašūtu uz leju... :D). Patiesībā, lai cik dīvaini nešķistu, ar elektroniku te ir mazākais jautājums, un tas pats jau teorijā ir atrisināts - man pašlaik tieši mehānika vēl ir pietiekami tumša bilde.

Par tiem raķešniekiem - mums Latvijā ir kādi puiši, kas ar šo nopietni nodarbojas, un ar ko varētu sarunāt caur viņiem iepirkt kādu izpletni izmēģinājumiem? Varbūt kāds var kontaktus iedot?
Ezītis ir lepns putns - neiespersi nelidos...

hichkoks
Profesors

Post by hichkoks » 01 Jul 2013, 00:26

[quote=

Par tiem raķešniekiem - mums Latvijā ir kādi puiši, kas ar šo nopietni nodarbojas, un ar ko varētu sarunāt caur viņiem iepirkt kādu izpletni izmēģinājumiem? Varbūt kāds var kontaktus iedot?[/quote]

Raķešnieki tos taisa paši, lafsān viedīgie materiāli(ziedu ietinamie utt), bet tiem svars mazāks jātur.
Bet var jau pamainīt materiālu, es te eksperimentiem brīvi pirku ebajā UK izpletņu materiālu, ja nemaldos ~5 mārciņām 5 kvadratmetri

kā izgatavot, pasērčo netā, nekas sarežģīts, vai uzraksti Sirual

binary
Profesors

Post by binary » 01 Jul 2013, 00:27

battery wrote:Jabuve ta lai nekrit :)
Citiem vārdiem - jābūvē tā, lai nelido. Faktiski tas pats. Jo ja lidos, tad kritīs 100% - pat tad, ja tas izmaksās miljardus (kas tur ar tām Apollo misijām bija?). Tādam hobija aparātam zem 1k Ls pietiks pat ar saskriešanos ar balodi, lai kristu.
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

janissav
Profesors

Post by janissav » 01 Jul 2013, 00:44

Šī tēma jau te tika apspriesta.
viewtopic.php?f=3&t=3958
viewtopic.php?f=3&t=3072&p=26288&hilit=izpletnis#p26288

Lai bai kā, kāda ir garantija ka tā elektronika, sensors,.... nostrādās īstajā laikā un ātrumā ? Tas arī var feilu nolaist.
copteris kūleņo lejā (dēļ propa nolūšanas(tri un quadro)) un tur nu ir tāds karuselis ka vairs man liekas nekas nepalīdzēs. vai mazums kas cits.
Arī tā elektronika var nenostrādāt tā kā vajag.

UldisK
Profesors

Post by UldisK » 01 Jul 2013, 08:25

Man jau ar liekās ka multirotors pārsvarā paredzēts lidojumiem zemu ~30m - tātad avārijas gadījumā pareizajā leņķī ižšauts izpeltnis atvērsies pie zemes. Ja lidojumi ir stipri augstāki - jā , tam ir jāstrādā . FPV ešalonam smuki varēja redzēt kā lidmašīna (kad tā gaisā saskrējās ar citu) izšāva izpletni un visa elektronika neskarta tika nolaista. Man pat liekās ka multirotram ar piropatronu ižšauts izpletnis starp rotoriem atvērsies arī ja tas notiks nepareizajā leņķī, jo pie pietiekoši liela izpletņa laukuma tas jau nostrādā kā stabilizātors un neļauj multirotoram pašam tajā iekrist - gumijas un atsperes variantā , tas varētu būt pa lēnu, jo piropatrona daļēji arī atver izpletni, nevis tikai izsviež saņurcītu audekla gabalu.
Softu uzklabināt ir viens , bet esi padomājis cik multirotori ir jāsasit lai pārbaudītu softa algoritma pareizību - jebšu pašam ir jābūt augstas klases pilotam lai "saķertu" multirotoru teiksim no inverta. Man pirmā veiksmīgā cilpa ar multirotoru prasīja diezgan lielu kaudzi propellerus un locāmu rāmi. :)

battery
Meistars

Post by battery » 01 Jul 2013, 16:20

Patiesiba... Redzeju jau gatavus izpletnus ,kada no rc bodem , tik uz sitiena izkrita no prata kura tiesi.... Ebaja gan jau ar kkas ir atrodams, es par to ka iespejams letak ka taisit...pasam

vilniz
Profesors

Post by vilniz » 01 Jul 2013, 16:58

Diemžēl pastudējot šo jautājumu dziļāk ir skaidrs, ka tas nav risinājums. Pārāk daudz faktoru, kas neļaus sistēmai pareizi nostrādāt. Drīzāk ir jādomā par pēc iespējas drošāku kopteri ar redudances spējām (turpina lidot, ja aiziet pa pieskari kāds motors, automātiski nosēžas vai atgriežas zināmā punktā ja baterija iet uz beigām utt) Saprotams ka ar KK2.0 tas nav iespējams, tur jāskatās pavisam citā cenu un aparatūras kategorijā.
Image

AndrisH
Jauniņais

Post by AndrisH » 08 Jul 2013, 13:20

arī labprāt uzzinātu, kā labāk atrisināt problēmu, ja kaut kas nobrūk.
Dāvanas vīrietim es parasti izvēlos šeit.

battery
Meistars

Post by battery » 08 Jul 2013, 20:54

Pesimisms mulsina , kapec buvet ar sadu domu ka jakrit , ja izvelamies kk2 , vai kaut ko tik pat letu , vienkarsi lidojam plava un keram kaifu , trenejam pirkstus , kritam un gustam pieredzi .
....jo ja ir sledzams manuali kaut kadu parasutu , nu 20m virs zemes varbut ari paveicas , bet ja zemak ta pie lampas , laizam garaka zale un miera , nomaina propu un aida .
Mulsina jo katrs grams patere mah no bačas un lidojums samazinas par ...x....min , batrijai ir resurs utt utjp , man skiet ir pratigi un ekonomiski pamatoti treneties ar letu un atri / leti atjaunojamu un ja nepieciesams lidinat ko nopietnu , tad nopietni tam ari pieiet......
ta nenotiek ka ciks un basta - krit , baterias vajag uzladet , testet lidojuma ilgumu un likt taimeri ....minus minute vai divas .nu ta s vienkarsakaja varianta , motori japagries , jaseko lai netroksno un nesilst lieki utt utjp

A ja drikst jautat , kapec , kam interese ar kadu merki uzstadit?

vilniz
Profesors

Post by vilniz » 15 Jul 2013, 16:33

Redz ko atradu rakājoties nebeidzamajos interneta mežos :)
http://www.opale-paramodels.com/index.p ... ultirotors
Image

Post Reply