FPV googles par EUR 30 (apmēram)

Viss kautkas...
Post Reply
AndrisG
Profesors

FPV googles par EUR 30 (apmēram)

Post by AndrisG » 02 Feb 2014, 23:01

Saskatījos http://www.youtube.com/watch?v=ja79vmdi0is

Nopirku 3,5 collu monitoru (640x480 - zemāka rezolūcija ir bezjēdzīga) 8 mārciņas un shipping free http://www.ebay.com/itm/NEW-3-5-TFT-LCD ... 334wt_1363

Nopirku lēcu komplektu (galvas stiprinājums un dažāda stipruma 5 akrila lēcu pāri) AU9, shipping AU9 http://www.ebay.com/itm/231018276940?ss ... 809wt_1125

Putuplasts pa rokai, visādi vadi un līmlentas, melna emulsijas krāsa - sīkumus neskaitīsim.

Rezultāts - beidzot ir perfekta vietas un ātruma izjūta smalkiem manevriem, ne tikai objektu apbraukšanai, jo acs skatās uz ekrānu leņķī, kas daudz tuvāks FPV kamerai (camera 120deg, Fatshark 15deg - distoršens 8 x !!!).

Nu - maināms fokusa attālums, bet smaga kaste uz deguna; cena pieejama, bet kabatā vairs neieliksi.

Ir nelabs mīnuss - testā 2 no 3 cilvēkiem jutās slikti, jo acis jātur leņķī, it kā skatoties uz degungalu. Noskatījos viņās filmu ~ 1h 40min. - man viss OK.

Šajā sakarā ir ideja likt pa monitoram uz aci, bet tad vajag mazākus - 2 - 2,5 collīgus (arī ēdīs mazāk), taču neko nevaru atrast no 640 x 480.

Bet tēriņi sajūsmina! :)

Tiklīdz piedabūšu pie galvas, tā ar FatShark mīlestība būs pušu.
Attachments
FPV_Googles_3x3.jpg

UldisK
Profesors

Re: FPV googles par EUR 30 (apmēram)

Post by UldisK » 02 Feb 2014, 23:20

Apsveicu ar padarīto darbu - es arī biju saņēmies ko līdzīgu taisīt - šim nolūkam paņēmu 3, 4 un 7 collu monitorus pareizāk sakot divus fočikus un alfonu . Aizgāju uz briļļu veikalu - pārdevēja nedaudz pazīstama un ņēmu priekšā visas kvalitatīvas lēcas - ar Juri nonācām pie secinājuma ka ja monitors ir viens ideāla attiecība ir dioptrija ~+3 un 7 collu monitors - nav kropļojumi un attēls kā kinoteātrī , mazākam monitoram jau bija lielāka dioptrija un acis jāgriež uz degunu , kas mazliet kropļoj attēla stūrus un mums gura acis jo zīlītēm bija jābūt ļoti precīzi pret optisko lēcu asi. tātad nazākus monitorus vajag divus , bet tas nearko nav labāks risinājums par gatavajiem šarkiem , savukārt ar 7collu moni iznāk galvā likt veselu kurpju kasti , lai gan attēls ir patīkams un var likt platleņķi jo lai redzētu ekrāna malas nākās uz tām šķielēt - šarkos atkal liekās ka ekrāns ir par šauru, tāpat kā AIO . dēl saviem izmēriem projekts bija atlikts un paliku pie AIO - brilles mani optiski apmierina , bet 7collu ekrānā ar +2-3 dioptriju blenzt bija patīkamāk, reālāk un ne tik nogurdinoši. lai gan galva būtu ar kaut ko jaatstutē , jeb jāliek ap kaklu tās plastmasas kad izmežģī skriemeļus :D
"loti interesanti būtu ielūrēt Tavējās brillēs.

AndrisG
Profesors

Re: FPV googles par EUR 30 (apmēram)

Post by AndrisG » 02 Feb 2014, 23:41

Aaa :) Jap, tas 7 collu noteikti būtu labāk. Man pat kaut kur plikam modulim jābūt. Bet viņš tak rij gandrīz ampēru, nē? Bokss uz galvas arī lielāks sanāk. Jāmēģina varbūt taktiskajā ķiverē iemontēt :) Jābūt taču iespējai padarīt to arī ērtu.

Man būtisks liekas (un pēc sajūtas arī ir) leņķis, ko nosedz ekrāns. Ideālā 120deg, jeb tik, cik kamerai. Tomēr, ar šo es jau jūtos daudz labāk (galvu var arī nodurt uz leju, lai bokss vairāk karājas nekā lauž degunu :) ). Galvenais, es tagad jūtu ātrumu un attālumu, labāk atceros, kas ir neredzamajā zonā, un ir skaidrāks, vai pietiks laika manevram.

Nu, man āķis lūpā - nākošais tāsks - 7" :)

Post Reply