FPV pārbaudīts raidītājs un tā jauda!

First person view
Post Reply
keda123
Jauniņais

FPV pārbaudīts raidītājs un tā jauda!

Post by keda123 » 13 Oct 2016, 21:14

Sveiki,
Nesen sāku mācīties lidināt dronu ar FPV (vēl iesācējs). Diemžēl nav daudz sajēga par raidītājiem!
Sapratu ka esošajam dronam ir diezgan slikts raidītājs un diemžēl ķīnieši noskrāpējuši tā iniciāļus. Noteikti nekas labs tur nav (raustās signāls pie mazām distancēm)

Tad nu gribēju uzvaicāt par raidītāju sacensību dronam un tā optimālo jaudu?
Kuru paši lietojat un kuru varētu ieteikt!?

UldisK
Profesors

Re: FPV pārbaudīts raidītājs un tā jauda!

Post by UldisK » 13 Oct 2016, 21:17

varbūt vienkārši vaina antenās - kā jau vairākums gadījumu.
http://avioclub.lv/?page_id=856 otrajā daļā par raidītājiem un antenām.

keda123
Jauniņais

Post by keda123 » 13 Oct 2016, 21:25

UldisK wrote:varbūt vienkārši vaina antenās - kā jau vairākums gadījumu.
http://avioclub.lv/?page_id=856 otrajā daļā par raidītājiem un antenām.
Pašam ir divas jaunas "Mashroom" tipa TX antenas. Tās it kā kā vaininieku izslēdzu, bet būs laikam jāpamēģina pieslēgt pie cita raidītāja!
Esmu novērojis, ka antenas un raidītāja savienojums it kā silst! Bet palasīju, ka tas ok!

UldisK
Profesors

Post by UldisK » 13 Oct 2016, 21:56

Antenām polarizācija ar vienāda?

keda123
Jauniņais

Post by keda123 » 13 Oct 2016, 22:05

UldisK wrote:Antenām polarizācija ar vienāda?
Polarizācija vienāda, taču atšķiras lapiņu skaits.
Uztvērējam 4x, bet raidītājam 3x. Vai tas ko maina?
Attachments
2016-10-13 22.03.29.jpg

battery
Meistars

Post by battery » 13 Oct 2016, 23:33

Parasti trijlapa ir uz vtx un četrlapa uz monitora. Bet vel .... katra antena tomēr var bút búvēta savai konkrētai frekvencei, iespēju robeżās var paeksperimentēt arī ar frekvenču mainu. Ar pareizu frekvenci labu bildi var lielos attālumos dabút. Vēl vaina var bút ja kameras vadi iet pāri ātrumreguł vadiem , tad ieteicams tos ekranēt . Ja bildei ir strīpas dodot gāzi , paliek miglaināka , tad vaina vienā setā antenās , to konektoros, varbút vnk jāuzsilda ar lodāmuru lai novērstu augsto lodējumu .konektori pareizi? Sma un rp sma nav sajaukti ?

keda123
Jauniņais

Post by keda123 » 13 Oct 2016, 23:40

battery wrote:Parasti trijlapa ir uz vtx un četrlapa uz monitora. Bet vel .... katra antena tomēr var bút búvēta savai konkrētai frekvencei, iespēju robeżās var paeksperimentēt arī ar frekvenču mainu. Ar pareizu frekvenci labu bildi var lielos attālumos dabút. Vēl vaina var bút ja kameras vadi iet pāri ātrumreguł vadiem , tad ieteicams tos ekranēt . Ja bildei ir strīpas dodot gāzi , paliek miglaināka , tad vaina vienā setā antenās , to konektoros, varbút vnk jāuzsilda ar lodāmuru lai novērstu augsto lodējumu .konektori pareizi? Sma un rp sma nav sajaukti ?
Frekvences it kā dažas izmainīju, bet vienalga nu tā tas signāls!
Konektori nav protams sajaukti :lol: Par aukstajiem arī domāju, bet lodējums izskatās ok. Moduļa lodējums mani nepārliecina, bet to sīkāk papētīšu!

PS
ja būtu 25mW raidītājs, abos galos sēnes(pareizi pievienotas), nav šķēršļu, tad pie ~ 40-50 metriem jau varētu sākt raustīties un svītras parādīties?
Vrb es te ceļu lieku traci!?

UldisK
Profesors

Post by UldisK » 13 Oct 2016, 23:49

keda123 wrote: ja būtu 25mW raidītājs, abos galos sēnes(pareizi pievienotas), nav šķēršļu, tad pie ~ 40-50 metriem jau varētu sākt raustīties un svītras parādīties?
Jā, pie tāds jaudas protams.

keda123
Jauniņais

Post by keda123 » 13 Oct 2016, 23:55

UldisK wrote: keda123 wrote:
ja būtu 25mW raidītājs, abos galos sēnes(pareizi pievienotas), nav šķēršļu, tad pie ~ 40-50 metriem jau varētu sākt raustīties un svītras parādīties?

Jā, pie tāds jaudas protams.
Tikai žēl ka nezinu modeli raidītājam :(

A kā sacensībās to menedžē? Kādas jaudas raidītājus drīkst vispār izmantot?

PowerON
Meistars

Post by PowerON » 14 Oct 2016, 18:23

Tu pieliec tam raidītājam klāt parasto nepolarizēto antenu un izmēģini attālumu (protams tiešā redzamībā)

Man bija tā, ka uzliku lapiņu antenu (cirkulāri polarizāto) aizraidīja tikai 100m un raidītājam frekvence aizbrauca par par pāris kanāliem.

Uzliku raidītājam parasto antenu jo cita ko likt nebija, jaunu antenu gaidīt ilgi.
Ar 200mW raidītāju antena novietota horizontāli ((nepareizi) tā kā lidaparātā varēja iestūķēt) aizlidoju ar FPV 1km attālumā.
Tālāk pults nevilka un 5.8 raidītājs arī par švaku.

Tagad man tāda pati problēma, nezinu kādu cirkulāro antenu pirkt, ka atkal negadās brāķis.

keda123
Jauniņais

Post by keda123 » 15 Oct 2016, 10:37

PowerON wrote:Tu pieliec tam raidītājam klāt parasto nepolarizēto antenu un izmēģini attālumu (protams tiešā redzamībā)

Man bija tā, ka uzliku lapiņu antenu (cirkulāri polarizāto) aizraidīja tikai 100m un raidītājam frekvence aizbrauca par par pāris kanāliem.

Uzliku raidītājam parasto antenu jo cita ko likt nebija, jaunu antenu gaidīt ilgi.
Ar 200mW raidītāju antena novietota horizontāli ((nepareizi) tā kā lidaparātā varēja iestūķēt) aizlidoju ar FPV 1km attālumā.
Tālāk pults nevilka un 5.8 raidītājs arī par švaku.

Tagad man tāda pati problēma, nezinu kādu cirkulāro antenu pirkt, ka atkal negadās brāķis.
Jau esmu uzsācis antenu maiņas un labāko kanālu meklēšanu.
Bet paldies par ieteikumiem :)

Post Reply