Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 18 Nov 2018, 14:12

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Servo lietas !
PostPosted: 04 Oct 2009, 20:32 
Jauniņais

Sveiki visiem

Kurš no servo parametriem ir viss svarīgākais prieks stabilas lidošanas :?:

sry es jauniņais Rc lietās :wink:

Profile  

Post subject: Re: Servo lietas !
PostPosted: 04 Oct 2009, 21:01 
Speciālists

Priekš iesācējiem-MetalGear, un izmērā 15g+, mazajām korpusi netur... :twisted:

Profile  

PostPosted: 02 Oct 2012, 23:58 
Meistars

Jautajums par servam....
situacija , piesledzu pie lidmasinas stailizacijas , konkreti fy 20a , servu hitec 65mg un nu ruc ka traks , i atreguleju gajienu pultij , gala punktus un ta , i .... pasu stabilizaciju grozu visados veidos , i neko padarit ruc .
Savukart pielieku emax , vai e-sky kautin kada tada pasa izmera un hx 900 un tas neruc un strada miksti un ...tikai luftite maza , hitecam nav luftes , bet nu ruc kapec ? Patirina ar stikus ar pulti , ta viena virziena ta ka atlaiz un neruc , bet tiko ka kustina straujak ta atkal , kas ta parak smalka serva ? kur fiska ?

Profile  

PostPosted: 03 Oct 2012, 00:19 
Profesors

bez kontroliera nerūc? Ja bez kontroliera arī rūc var uz pults, ja tā ļauj mainīt taimingu. Pa lielo jau tas ir vienalga , jo gaisā serva tāpat visu laiku rūc. stulbāk izskatās kad ruders sāk rezonēt :D

Profile  

PostPosted: 03 Oct 2012, 09:27 
Meistars

UldisK wrote:
bez kontroliera nerūc? Ja bez kontroliera arī rūc var uz pults, ja tā ļauj mainīt taimingu. Pa lielo jau tas ir vienalga , jo gaisā serva tāpat visu laiku rūc. stulbāk izskatās kad ruders sāk rezonēt :D

dzirdets ir tads zvers , bet baidos ka futaba t6 sitada nebus , kompjutarizeta , bet nu pati vienkarsaka . Stasts jau gan atkal mazliet citu temu un domu skar , jo .... tadad so sevu hitec 65mg iesaka daudziem kameru gimbaliem ka vienu no ....protams mirstigo cilveku limenim .... tad kakova banana ? , ja vina uz gimbala dauzas ka negudra .... un tak sitamo stabilizaciju tak ar izmanto ka gimbala stabilizaciju
Serva patiesiba gods kam gods , bet laikam ta sazobe un parnesums tik smalks ....
Vel kadam kadas domas ?

Profile  

PostPosted: 03 Oct 2012, 10:02 
Profesors

Tikai manas domas par servo stabilizāciju - spried pats .
Servai uz standarta 60grādiem ir diezgan mazs soļu skaits + lufte zobratos , metāla kārbām jebkurā gadījumā būs lielāka vai mazāka lufte.
vai tur 3 , vai 5 polu motors. Tātad filmēšanai 60grādu stabilizācija būtu pietiekoša , bat soļu skaits un luftes vienalga nedos plūstošu skata leņķa maiņu - ir mēģināts. Vienīgais daudz maz strādājošais risinājums ir siksnas pārnesums vismaz 1/5 - operēt ārā no servas atgriezenisko saiti un to likt uz cieto pie monta. Savādāk ... Ja liek pa taisno tad es jau nu digitālās servas neliktu noteikti , kam man asums un trīcošā precizitāte priekš video - labāk lai tas notiek mazliet pat ar aizturi, bet plūstošāk, servas dūks vienalga, jo digitālā lai nostātos savā vietā cērt ar pilnu jaudu savus soļus kamēr ir vietā, lielāks polu skaits servas piedziņā protams samazina kratīkli, analogā jaudu palielilina analogi kamēr sasniedz vajadzīgo vietu , kā uz tās būs minimāla slodze tā tai ir jāsāk dūkt.

Profile  

PostPosted: 03 Oct 2012, 19:22 
Meistars

nu cik man ir bijušas tās hs 65mg, tad neviena no viņām nerūc, kamēr nav noslogotas 0 pozīcijā. Ja 0 puzīcijā ir kāda slodze, tad arī sāk rūkt, bet principā tā notiek ar visām servām.

Profile  

PostPosted: 03 Oct 2012, 21:04 
Profesors

Hello,

Katram modelim, helim vai lidmašinai kā arī lidošanas stilam parasti izvēlās servo pēc cm/kg , ātrumu uz 60 gradiem un protams izmērs.
Piemēram helim ar flybarless ieteicams ir izmantot servo zem 0,9 ms uz 60 gradiem. Jo agresīvāk vēlies lidot jo mazākās ms un lielāki kg ir nepieciešami. Piemeram 600 helis uz galvu lieku 0,06ms un 17kg servo, ļoti labas ir JR DS8925HV vai BLS255HV.
Kā sacit, katram servo sava vieta :)

Piemeram, agrāk man patika Hobbyking HD servo, cena par kvalitāti sapratīga.

Profile  

PostPosted: 03 Oct 2012, 22:03 
Meistars

Pldies par viedokliem ,
gudraks tiku mazliet , tomer Uldis uztvera precizak to domu ... par to ka vajag lenu , lidzenu gajienu un digitala laikam isti neder ...
Nezinu , ir kkadas ar cipiem , bet nu nezinu kas tas vispar par ... un kapec vajag .
Lidosanai man ir servas un viss skaidrs tajos ramjos , rezultati apmierina , slodzes tur ja neparforse ar nepratigiem parametriem .
Doma bija par vienkarsu passtabilizejosu gimbalu kamerai , 2 asu .... nav sarezgiti , bet savi knifi ta patas , .....ar smalkam lietam viri te nemas , bet nu ta pat laikam peras ka pa mezu jo piedavajums ir milzigs un jaizmegina daudz kamer nonak lidz istajam .
Bija doma , varbut kads ir peries saja virziena.... lai nav viss pamezs vienam jalauz :)

Profile  

PostPosted: 04 Oct 2012, 00:15 
Profesors

esmu izņēmies un sapratis ka servo pa taisno pie monta manas vajadzības neapmierina un tā arī palika, cerams pa ziemu pieķeršos pie servu izķidāšanas un likt to uz reduktora kā jau minēju augstāk. Pirms tam gribu izmēģināt Steadicam montu bez servām - tikai skata leņķim vienu, kura filmēšanas laikā negrozās.

Profile  

PostPosted: 04 Oct 2012, 13:32 
Meistars

UldisK wrote:
esmu izņēmies un sapratis ka servo pa taisno pie monta manas vajadzības neapmierina un tā arī palika, cerams pa ziemu pieķeršos pie servu izķidāšanas un likt to uz reduktora kā jau minēju augstāk. Pirms tam gribu izmēģināt Steadicam montu bez servām - tikai skata leņķim vienu, kura filmēšanas laikā negrozās.

doma ko sitadu ? http://www.infinity-hobby.com/main/prod ... ts_id=8244
bija kadreiz ari tikai ta augseja enge ar bremzi , vienigi amplituda ta visulaik mainas ....., ja uz gultniem , tad skiet ka ar inerci kareiz vel vairak ka supojas , leitis bija uztaisijis uz 401 gyro un atsperem garam , bet nu katrs risinajums ....baiga is darbs....un regulesana , var jau vinkarsi uz rc auto amisiem , bet nu ar jamekle pec cietibas , esmu mazliet jau saja virziena ar paburies....
nu un tads universals risinajums nav pagaidam manam iedomatajam vajadzibam ....

Profile  

PostPosted: 04 Oct 2012, 14:59 
Profesors

šī īsti nebūs , jo praktiski darbojās kā pendele - Steadicams ir izbalansēts ar augšēju vai apakšējo smaguma centru - ja šo kronšteinu ātri kustinās uz priekšu un atpakaļ kamera sāks šūpoties , Steadicama gadījumā kameru izkustināt ir ļoti grūti - kā atsvaru doma izmantot bateriju tik jāpadomā par kursa maiņu , jo steadicamam roku var kustināt 3d kamera visu laiku blenž taisni. Nu kaut kas līdzīgs šim - skatīt pēc 1min tur ir filmēts lēkājot un rokās turot skrienot - http://www.youtube.com/watch?v=J6HDUDbeEJw Sistēma stradā jo esmu tādu uztaisījis DSLR filmēšanai. Un kamerai noteiktii kustīgai jābūt visās trīs asīs kaut viena tiks bremzēta, tāpat nestrādā "krustiņa" variants , jo smaguma centrs iznāk nobīdīts un ja divās plaknēs ir pilnīgi vienādas leņķiskās izmaiņas iznāk tāds kā pārkrietiens - esmu mēģinājis - labāks par šarnīra tipa savienujumu nekas nebūs. Mūsu vajadzībām šim variantam ir viens liels ienaidnieks - svars - tāpēc kā kameras atsvaru esmu izdomājis likt bateriju , tā lai savukārt heļa smaguma centrs iznāk ne vairāk kā 5cm zem rotoriem , ja arī baterija stāvēs daudz zemāk , heļa smaguma centrs nemainīsies un tas to nelauzīs atpakaļ, ja nu vienīgais nesākj lidot 3D - tad gan sūdi :D

Profile  

PostPosted: 04 Oct 2012, 15:57 
Meistars

ideja sitam jau ta pati , kamera strada ka apaksejais svars un augseja enge ir ar bremzi pie kam divas asis , esmu redzejis video , ir puslidz labi maza amplituda , vienigi ka bremza ir viena cietiba dabujama , ja noregule leno gajienu , tad uz atru kratisanu nereage , karbona freims tak cala svara un gopro 400 grami , protams jo lielaks atsvars , jo lielaka atsuciba , bet nu gan jau bremze atri izlufte un ....kinietis , bet ka ideja atvasinajumam ..... man skiet gana ...
Pats ari lidzigas uzbuves kajas uzlimeju no balzas un finiera , tik to augsejo dalu nevareju izgudrot jai supotos brivi , bija doma amisi , bet nu kka sabremzejos .....

Profile  

PostPosted: 04 Oct 2012, 17:10 
Profesors

nav nav darbība tā pati , šitas ir pendele - ja staruji sagāz jeb ar paātrinājumu kronšteinu pastum uz priekšu - kas notiek? bremezs ir labi , bet vienalga viņa iešūposies. Mans minētais kronšteins strādā bez bremzēm . . Ja GoPro tam kronšteinam uztaisītu vēl vienu plecu vertikāli uz augšu ~2/3 garumā un tur uzliktu atsvaru kurš neļauj pārsvērties , tad arī tai GoPro bremzes nevajadzēs - tā stāvēs taisni, Tikai tā kustīgā daļa īsti šim variantam neder. Jo visam ir jāstāv otrādāk.
GoPro kamera bez bremzēm ilgi šūposies kamēr nostāsies vietā - Steadicams (pareizi izbalansēts ar attiecīgiem pleciem) uztaisīs vienu gājienu un būs o pozīcijā bez nekādiem bremžiem. Man ar sākumā bija grūti iebraukt un pareizi to lietu noregulēt - te mans variants :
http://foto2.inbox.lv/mongoose10/Tehnika/IMG-2466a.jpg visas tās ručkas apakšā nav smukumam bet gan regulēšanai . Tas vadiņš kas karājās ir iespraužams kamerā REC . lai man nav lieki nekas jākustina un no ručkas nospiež tikai gaili :D

Profile  

PostPosted: 18 Sep 2014, 16:50 
Meistars

Sveiki!

Pašlaik esošajai Dynam Sbach 342 elektro lidmašīnai ir sekojoši servo http://www.nitrotek.co.uk/spare-parts/d ... servo.html .
Jautājums ir sekojošs. Vai man nepieciešams uzlabot viņus uz kādiem labākiem, jo esmu iegādājies Futaba T8J pulti? Standartā nāca 4 kanālu pults.

Ko jūs man ieteiktu?

P.S. Viens jau sācis čakarēties un labi nestrādā...

Paldies par padomiem!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]