Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 18 Nov 2018, 14:12

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Vajag padomu par servo
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:04 
Iesācējs

Nesen iegādājos Kyosho Calmato Sport 60. Viss ir skaisti un jauki.. tikai gribētu samazināt nosēšanās ātrumu.. :roll: Ir doma uztaisīt flapus, tobiš aileronus arī izmantot kā flapus. Negribu kļūdīties, bet laikam to pasākumu sauc par flaperoniem?
BET. Es to nevaru izdarīt kamēr aileronus darbina tikai viens serveris- Hitec HS-42588 (dual ball bearing). vai tas būtu pietiekami jaudīgi, ja šo serveri aizstātu ar 2 Multiplex MS-X3? Dati- zem teksta:
(4.8V:
27.8 oz-in (2.0 kg-cm)

4.8V:
0.13 sec/60°
Uztvērējam lietoju 6v 2000maH bateriju. Radio JR Propo X-3810 (8kanālu) Uztvērējs: 9ch JR NER-649S

Jau iepriekš paldies par padomu! :wink:

Profile  

PostPosted: 16 Jul 2010, 13:22 
Tas, kuru nedrīkst nolamāt

Kā tikko tu ko tādu izdarīsi ar Calmatu (izlaidīsi flapus) Nāksies pirkt jaunu..
Tā lidmašīna nav paredzēta tādiem trikiem, samazinot ātrumu ar flapu palīdzību tu zaudē spārna efektivitāti (Calmato profils nav domāts augstiem uzplūdes leņķiem), eleroni tev nebūs kā tādi, jo nolaisti viņi strādā ļoti neefektīvi, un augstumstūrei vajadzēs baigo gājienu, lai varētu stūrēt.

Profile  

PostPosted: 16 Jul 2010, 13:30 
Iesācējs

Tas nozīmē, ka visgudrāk ir atstāt visu kā ir?
Vēl man nepatīk, ka lidojot vertikāli, pēc dažām sekundēm noslāpst motors.. Bākas uzbūve neļauj lidot vertikāli vai degmaisījums par treknu/liesu?

Profile  

PostPosted: 16 Jul 2010, 16:12 

Jā, atstāj kā ir.
Motors noslāpst dēļ tā, ka vertikālē paliek liess, un pārkarst.
Bākai jābūt līdz ar Firewallu, un padeves trubai pēc iespējas īsākai, noregulē motoru uz zemes ar purnu gaisā- tad viss ies.
Stāv man tāds Calmato mājās :)
Svētdien iešu dīrāt nazī caur zāli :D

Profile  

PostPosted: 17 Jul 2010, 00:04 
Iesācējs

Jums jau tur LV viss kā pie cilvēkiem- plašas pļavas, līdzens, daudz lidlauku utt.. :D A man te, Norvēģijā nav kur lāga nosēsties starp akmeņiem, uz 3,5m plata ceļa vēl grūti notrāpīt... :oops: Tāpēc jau prasīju par flapiem.. :oops:
LIELAIS paldies par padomu! :wink:

Profile  

PostPosted: 17 Jul 2010, 18:52 
Profesors

The Gardener wrote:
Man Eņģelim stāv divtakteris bez nekāda pumpja, jau 150+ lidojumu, neviena dedstika. Manuprāt figņa tas perrī, lieki izmesti 20 lati, par kuriem var nopirkt vel vienu kannu ar soļarku un atvilkt 2 dienas :)

"Deadstck" laiakm nebūs bieds ja cilvēks piregule motoru pie atmosfēras spiediena izmaiņām un taisa maisījumu nedaudz bagātāku par optimālo.

Var būt arī figņa ja to visu ievēro un visiem patīk regulēt motoru ik dienu un ik uznākušo paprāvāku mākoni, bet citēju tevi pašu citā sadaļā:
The Gardener wrote:
. . . degvielas pumpis, kas nozīmē ka motora atsauc evienmēr būs vienāda, un motors ar pumpi parasti ir arī ekonomisks. . .

Tak figņa vai ne figņa :) ?

Nedaudz izskaidrojot Androņa teikto par dzinēju ar pumpi - ekonomisks un vienāda atsauce, varu teikt, abiem apgalvojumiem ir vismaz divi iemesli.

Ekonomisks - pirmkārt ar pumpi nav apzināi jātaisa maisījums bagātāks par optimālo, jo lidojot uz augšu motoram degvielas padeve neaptrūksies ; otrkārt lidojot pat nedaudz uz leju motorā netiks "ielieta" liekā degviela, kas banāli tiks izpūsta atmosfērā.
Nedrīkst aizmirst arī to ka "optimāls maisījums" nodrošinās arī nedaudz vairāk jaudas ;).

Vienāda atsauce būs jo ar pumpi kā jau iepriekš minēts nemainās maisījums no modeļa vertikālā izvietojuma telpā un otrs iemesls ir tas ka nav jāpieregulē motors pie atmosfēras spiediena izmaiņām, pie vienāda maisījuma motors darbosies vienādi.

Profile  

PostPosted: 17 Jul 2010, 19:30 

Pumpis kas piemēram ir iebūvēts Yamada motorā ir riktīgi labs, viņš ir gan ar regulātoru, gan spiediena padevi bākā.
Pumpja vai nepumpja motors, vienalga atkarībā no atmosfēras spiediena motors ir jāregulē (Tiesa tas parasti ir 1/8 apgrieziena robežās.) un to tu vari pārbaudīt dzīvē ;) Walbro nav jāregulē jo viņam ir metering valve, kas ar to nodarbojas..
Par to mākoni tā arī nesapratu :D Tu jūti gaisā, ka tev motors no 12000 nomet uz 11800? Es nē.. Kardināla starpība ir kad vienu dienu lido 0 grādos un otru +30, tad jā, pa jaunam motors jāpārregulē, bet parcik Latvijā tādu temperatūras svārstību nav- viss ir ok.
Par jaudu un regulāciju vertikālajam- a kāds normāls cilvēks piļī uz pilnu pa taisno līdz viņam norauj klani? Ja bāka modelī ir pareizi izvietota izmantošanai bez pumpja, tad starp ideālo maisījumu horizontā un vertikālē ir aptuveni 1/8- 1/4 adatas apgrieziena- tīri lai panāktu dūmiņu vertikālē.
Bet nu es jau neko daudz par motoriem nezinu :)
ADDED:
Perry imho ir izmesta nauda, kaut aŗī kādreiz pats tādu gribēju. Paskatoties uz paziņas rezultātiem ar pumpi un čakaronu, pēctam, bet noņemot vinu un gāžot visu dienu- tāda velme atkrita

Profile  

PostPosted: 18 Jul 2010, 16:54 
Profesors

Eu camon ... nedomaaju ka arii lidotaaji kasaas :lol: buus jau labi , cieniisim viens otru un turpiniet to visu PM .....tik tieshaam topiks bij par servaam !!!

Profile  

PostPosted: 18 Jul 2010, 17:03 
Profesors

Par pumpi piebildot ir veikti daudz ilidojumi ar 1,7m Yaku pirms un pēc pumpja uzlikšanas, starpība jūtas kapitāli un patīkami tas ka motoru var regulēt banāli uzregulējot maisījumu iegūstot augstākos pieejamos apgriezienus un neatkāpjoties.

Profile  

PostPosted: 05 Aug 2010, 17:15 
Profesors

The Gardener wrote:
Perry imho ir izmesta nauda, kaut aŗī kādreiz pats tādu gribēju. Paskatoties uz paziņas rezultātiem ar pumpi un čakaronu, pēctam, bet noņemot vinu un gāžot visu dienu- tāda velme atkrita

Satiekoties aprunājos kas par problēmām bija. Vecīt man nav komentāru par to kā tas tika uzstādīts :D. Es neko nekomentēšu, bet dažkārt instrukcijas tomēr ir jālasa.
Un no pārsteidzībās šitāda diršanās sarīkota bija . . .

Profile  

PostPosted: 05 Aug 2010, 17:23 

Āmen.
Redzi pie kā noved svešas līkas rokas. Un tad vēl es nemāku regulēt sanāk :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]